Integrated Building Management - Legacy Integration

Sistem Revizyonları

Gereksinimler

BMS sistemlerine yapılan yatırımlar uzun vadeli yatırımlardır. Kontrol sistemleri çoğu zaman revizyon yapılmadan onlarca yıl çalıştırılır. Öte yandan tesisler kullanım ömrü boyunca çoğu zaman genişletilir veya farklı gereksinimlere adapte edilebilir. Bu da kurulu kontrol sistemlerinin genişletilmesini veya revizyonunu; zaman zaman BACnet tabanlı kontrolörler gibi daha modern çözümler kullanılmasını gerektirir. Revizyonların yanı sıra müşteriler; kontrol sistemi kurulduğu anda kullanılabilir olmayan ek işlevler (örn. sisteme web erişimi gibi) de talep edebilir. 

Bu taleplerin, mevcut kontrol çözümünün tamamen değiştirilmesi gerekmeden karşılanması en ideal senaryodur.

Modern bir BMS çözümü, eski ente­grasyon senaryolarını ne kadar esnek şekilde desteklerse, müşterinin yatırımı o kadar daha iyi korunur. 

Detaylar

Çözümler

Honeywell, yüz binlerce ticari binada CBUS kontrolörleri, CentraLine BMS sistemiyle entegre ederek kontrolörleri yeni bir sistem dünyasına geçirir. Yeni kurguda, çeşitli geçiş gereksinimlerini kapsayan farklı senaryolar desteklenir:

Senaryo

Çözüm

Bağımsız CBUS sistemine bir denetleme sistemi yazılımı eklenmesi

CBUS sistemini CentraLine ARENA BMS denetleme sistemi yazılımına bağlayın. CBUS sürücüsünün kurulumu, eğilim belirleme, alarm verme, grafik ön uçları, web erişimi vb. gibi denetleme işlevlerinin kurulu CBUS kontrolörleriyle birlikte çalıştığından emin olur.

CBUS sisteminin web etkin çalışması

Boyuta bağlı olarak CBUS sistemini CentraLine ARENA BMS gözetmenine (daha büyük sistemler) veya CentraLine HAWK'a (en fazla 32 kontrolörden oluşan küçük sistemler) bağlayabilirsiniz. CBUS sürücüsüyle birlikte bu cihazlarda entegre edilen web sunucusu; zamanlama ve nokta erişimi, eğilim belirleme, alarm verme, grafik, parametreler vb. gibi tüm temel işlevlere web erişimi sağlar.

Tesis, bir BACnet kontrol sisteminin kurulacağı yeni bir alanla genişletilir. Mevcut alanlardaki CBUS kurulumları muhafaza edilmeli, ancak her iki sistem de tek bir denetleme sistem yazılımı tarafından yönetilmelidir.

Hem BACnet hem de CBUS sistemini CentraLine ARENA BMS denetleme sistemine bağlayın. Denetleme sistemindeki ilgili sürücülerin kurulumu, protokollerin tutarlı şekilde işlendiğinden emin olunmasını sağlar.

Tesisin bir kısmı modern bir BACnet kontrol sistemiyle yeniden donatılır. Bu sistemin CBUS sisteminden bilgi alması gerekir (tersi de geçerlidir). Tipik bir örnek, talep bilgi­­lerinin (sıcak / soğuk talebi), ayarların, durum bilgi­­­lerinin vb.'nin gönderilip alınmasıdır.

Hem BACnet hem de CBUS sistemini CentraLine ARENA BMS denetleme sistemi yazılımı veya bir HAWK'a bağlayın. İlgili sürücülerin kurulumu, BACnet ve CBUS sistemleri arasında veri noktası bilgilerinin gönderilip alındığından emin olunmasını sağlar.

Legacy Integration

Ürünler

CLAXDRCBUS

Sınırsız Noktalı C-Bus Sürücüsü

C-Bus arabirimi olarak CLIF / BNA Versiyon 1, 2 ve 3'ün desteklenmesi C-Bus sürücüsü, CentraLine C-Bus geçmişini tamamen destekler;
- Alarmlara (kritik, kritik olmayan ve sistem alarmları)
- Zamanlamalara
- Veri noktalarına ve
- parametrelere tam erişim yetkisi verir.

CLAXDRCBUS500

500 Nokta ile Sınırlı C-Bus Sürücüsü

C-Bus arabirimi olarak CLIF / BNA Versiyon 1, 2 ve 3'ün desteklenmesi C-Bus sürücüsü, CentraLine C-Bus geçmişini tamamen destekler;
- Alarmlara (kritik, kritik olmayan ve sistem alarmları)
- Zamanlamalara
- Veri noktalarına ve
- parametrelere tam erişim yetkisi verir.

Bilgiler

CBUS geçiş senaryosu, RS üzerinde çalışan “fiziksel CBUS kurulumlarını” kapsar.

Aşağıdaki C-Bus kontrolörleri, C-Bus sürücüsü tarafından desteklenir.
XL50 / PANTHER, XL100, XL500, XL800 / LION, Elink ve MVC-80

Detaylar