Integrated Building Management - Water Management

Su Yönetimi

GEREKSİNİMLER

İçme suyunun verimli kullanımı ve kalitesinin korunması, su kaynakları yönetiminin temelini oluşturur. İçme suyu kurulumunda devreye alınan armatür ve bileşenler mutlak güvenilirlik sağlamalıdır.

Ayrıca basınç farkları azalmış ve gürültü en aza indirilmiş şekilde günde 24 saat sabit su kaynağı garanti edilmelidir.

Detaylar

ÇÖZÜMLER

CentraLine bina yönetimi çözümü, Honeywell akışkan kontrolü portföyünün entegrasyonunu sağlar.

Güvenlik – Geri akış önleyiciler, çek valfler ve mekanik bağlantı kesme mekanizmaları
Şehir suyu şebekesinin içme suyu kalitesi, binaların içme suyu sistemlerinden kaynaklabilecek olumsuz etkilere karşı korunmalıdır. EN 1717, sıvıları, tüketim söz konusu olduğunda, olası sağlık tehlikesiyle ilgili beş kategori altında tanımlar. Honeywell, beş kategoriyle de ilgili koruma sunar.

Filtreleme – Filtre, filtre kombinasyonları ve süzgeçler
İçme suyu kalitesini korumak için, pas ve kum gibi yabancı partiküllere karşı koruma sağlamak önemlidir. Honeywell, su kaynaklarını yönetirken bileşenlerin ömrünü de uzatan; temiz, parçacıksız su kaynağı sağlayan patentli bir ters durulama sistemi sunar. Filtreleme sistemleri tamamen bağımsız çalışabilirken, CentraLine sistemiyle entegrasyon, CentraLine kontrolörlerinin otomatik durulama prosedürünü izlemesine ve belgelemesine veya özelleştirilmiş algoritmalar yoluyla durulamayı tetiklemesine olanak sağlar.

Regülasyon – Basınç düşürücü vanalar ve basınç regülatörleri
Basınç düşürücü vanalar ve basınç regülatörleri, boruları, vanalar ve sistem bileşenlerini aşırı su basıncından kaynaklanan hasara karşı korur. Özellikle de tüketimin az olduğu ve sistem basıncının yükselme olasılığı ve su darbesi etkisinin olduğu zamanlarda etkili sistem koruması sağlar.

Sızıntı algılama – Sızıntı Alarm Sistemi (LAS)
Sızıntı alarm sistemi, ticari veya yüksek değerli mülkiyetlerdeki kritik alanlar için alarm tesisiyle uzaktan okunan, sürekli izlenen bir su sızıntısı algılama işlevi sağlar. Sistem yalnızca sızıntının varlığını değil, sızıntının algılandığı tam konumu da görüntüler. Bağımsız bir sistem olarak kullanılabilir veya CentraLine BMS ile entegre edilebilir.

Farklı uzunluklar veya algılama kabloları, spot sensörler ve algılama işlevi dışı kablo içeren çeşitli sensörler, sahaya ve izleme gereksinimleri türüne uygun araçlar olmadan sahada birlikte bağlantı­landırılabilir. Tek bir ünite kullanılarak en fazla 3000 m'ye eşdeğer uzunlukta algılama kablosu izlenebilir ve aynı arabirimde daha büyük alanları izlemek için BMS'de birden çok ünite entegre edilebilir.

Detaylar
Water Management

ÜRÜNLER

KORUMA

CBU144/CBU145/CBU146

EN 1717'ye göre içme suyunu kategori 5 sıvılardan ayıran yangın söndürme uygulamaları için CBU144/145 kompakt yardımcı motor ünitesi

KORUMA

BA300

Toz boya kaplı geri akış önleyici

KORUMA

BA298I-F

Paslanmaz çelik yapıya sahip ve agresif ortamlarda kullanım için tasarlanmış olan bu ürün, uzun ömrü, yüksek korozyon direnci ve düşük ağırlığı ile ideal seçimdir.

FİLTRELEME

HS10S-FA

Verimli bir çek valfi, filtre ünitesi ve basınç azaltma valfi birleşimi sunan ve aşağı akış kurulumunun optimum korumasını sağlayan su kaynağı ünitesi.

FİLTRELEME

F78TS

Daha etkili ve daha güvenli geri yıkama durulaması için çark sistemi.

FİLTRELEME

FY69P

Gri, dökme demirden yapılmış flanşlı bağlantıya sahip toz boya kaplı süzgeç. Optimum tasarım ile daha düşük akış direnci sunar ve sistemi işlev arızalarına ve korozyon hasarına karşı korur.

KONTROL

D15S

Yüksek değişkenli debilerle kullanım için basınç düşürücü vana.

KONTROL

DR300

Malzeme kalitesi ve uzun kullanım ömrü ile en yüksek standartları karşılayan basınç regülatörleri

KONTROL

D06FI

Agresif ortamlarda kullanım için tasarlanmış basınç düşürücü vana

SIZINTI ALGILAMA

SEAHAWK

Alarm olanağına sahip, uzaktan okunan, sürekli izlenen su sızıntısı algılama sistemi.