Integrated Building Management - Plant Control

Tesis yönetimi

GEREKSİNİMLER

Enerji fiyatlarının yükseldiği dönemlerde, binaların enerji maliyetlerini anlamaya ve optimize etmeye daha fazla dikkat edilmelidir. HVAC sistemleri (örn. hava işleme üniteleri, ısı üreticileri veya soğutucular), binalardaki toplam enerji maliyetlerinin neredeyse %50'sini oluşturan en büyük enerji tüketicileridir.

Günümüzün farklı gereksinimlere sahip kullanıcılı sistemlerinde verimli bina işletimi, HVAC sistemlerinin kontrolünün ötesine geçer: soğutucular, kazanlar, asansörler veya yürüyen merdivenler gibi sistemlerle entegrasyonu da gereklidir.

Tesisteki tüm sistemler ve bileşenleri genel bir bina yönetim stratejisi çatısı altında kontrol edildiğinde işletim maliyetleri belirgin ölçüde düşürülebilir.

Entegre bir bina yönetimi stratejisi, tedarikçilerden bağımsız olarak tesis genelindeki tüm sistemlerin kolayca izlenmesini ve işletilmesini sağlar ve böylece işletmelerin daha sürdürülebilir ve uygun maliyetli şekilde yönetilmesine de yardımcı olur.

Detaylar

ÇÖZÜMLER

CentraLine, ısıtma tesislerinizin, soğutucularınızın ve hava işleme ünitelerinizin enerji tüketimini ve ekipman ömrünü optimize eden, kapsamlı bir HVAC tesis kontrolörleri serisi sunar. Isıtma, havalandırma, klima ve soğutma çözümleri için kapsamlı Uygulama Kütüphanesi, önceden test edilmiş, oldukça verimli algoritmaları kullanarak %30'a varan enerji tasarrufu sağlar.

CentraLine, entegre bina yönetimi çözümleri tüm sistemleri şeffaf şekilde entegre eden ve HVAC sistemleri ile paralel olarak kullanılabilen, akıllı entegrasyon cihazlarını da kapsar.

CentraLine çözümleri (HVAC tesis kontrolörleri ve entegrasyon cihazları), açık protokol desteğiyle sunulur ve enerji açısından verimli kontrol stratejilerinin kolay grafiksel programlaması mümkündür. Modbus, M-BUS, LONWORKS veya pulse üzerindeki ölçüm cihazları desteğiyle binanızın enerji tüketimini anlamlandırmanıza yardımcı olur ve bir denetleme sistemi olmadan kullanıldığında bile doğrudan web erişimi sunar.

VFD'ler, enerji ölçüm cihazları, sensörler, vanalar ve aktüatörler gibi akıllı saha cihazları, HVAC sistemlerinin verimliliğinde temel rol oynar.

Detaylar
Plant Control

ÜRÜNLER

HVAC TESİS KONTROLÜ

EAGLE

B-BC sertifikasyonu da dahil olmak üzere BACnet (IP ve MSTP) ile HVAC tesis kontrolörü. Modbus, M-BUS ve LONWORKS FTT-10 A desteği

HVAC TESİS KONTROLÜ

EAGLEHAWK

B-BC sertifikasyonu, LONWORKS (FTT-10A ve IP), Modbus, M-BUS, DALI, KNX, EnOcean da dahil olmak üzere BACnet (IP ve MSTP) ile aydınlatma, gölgelendirme ve diğer sistemlerin entegrasyonunu sağlayan bina kontrolörü.

AKILLI ENTEGRASYON

HAWK

B-BC sertifikasyonu, LONWORKS (FTT-10A ve IP), Modbus, M-BUS, DALI, KNX, EnOcean da dahil olmak üzere BACnet (IP ve MSTP) ile CCTV, güvenlik ve yangın/duman kontrolü entegrasyonu ile akıllı entegrasyon platformu.

DAĞITILMIŞ I/O

Panel I/O

İsteğe bağlı olarak, CPU'dan bağımsız olarak çalışan manuel geçersiz kılmalarla birlikte, HVAC kontrolörleri için dağıtılmış I/O çözümleri.

DAĞITILMIŞ I/O

LON I/O

İsteğe bağlı, CPU'dan bağımsız olarak çalışan manuel geçersiz kılmalarla birlikte, HVAC kontrolörleri ve diğer cihazlar için dağıtılmış I/O çözümleri.

SEÇİLEN SAHA CİHAZLARI

Frekans Konvertörleri

Motorlu ekipmanların (örn. fanlar, büyük pompalar) değişken hız kontrolü yoluyla enerji tasarrufu için frekans konvertörleri ve VFD'ler.

BİLGİLER

UYGULAMA KÜTÜPHANESİ

Isıtma, soğutma ve havalandırmaya yönelik zengin kontrol uygulamaları kütüphanesi, mühendislik sürelerini önemli ölçüde kısaltırken, sınıfının en iyisi kontrol algoritmalarıyla %30'a varan enerji tasarrufu sağlar. Önceden test edilmiş algoritmalar, bireysel programlama hatalarının olasılığını büyük ölçüde azaltarak mükemmel çözümler sunar. Tüm ekipmanlar aynı paradigmaya göre çalıştırıldığından, uygulama kütüphanesinin kullanılmasıyla birlikte gelen standardizasyon, ek bakım maliyetlerini ortadan kaldırır.

I/O KAVRAMI

Benzersiz özellikler, benzersiz güvenilirlik sağlar:

 • Alarm girişi LED'leri renklerin tek tek seçilebilmesini sağlar.
 • Kullanıcı tarafından tanımlanabilir güvenlik konumu, veriyolu kesintileri olduğunda bile tesisinizi tanımlı bir durumda tutar.
 • Manuel anahtarlar, CPU kapalı olduğunda bile çıkış noktalarının geçersiz kılınmasını sağlar.
 • Bir halka topolojisine kablo bağlantısı yapıldığında panel I/O'ları, veriyolunda fiziksel bir kopukluk olması durumunda bile iletişim kurmaya devam edebilir.
 • Panel I/O’larının değiştirilmesi, yeni kablo bağlantısı ve bir yazılım aracılığıyla yeniden devreye alma gerektirmez.

KURULUM VE BAKIM

EAGLE ve EAGELHAWK kontrolörler, kabin kapaklarına, DIN-raylarına veya doğrudan duvara monte edilebilir. Form faktörleri de daha düşük maliyetli sigorta kutularına kuruluma olanak sağlar. 2 parçadan oluşan I/O modülleri, kurulumun kolaylaştırılmasına yardımcı olur: Soket, bastırarak yerleştirilen terminaller kullanılarak kolay, hızlı ve güvenilir kablo bağlantısına olanak sağlar. Elektronik modülü takılabilir ve soketlere yeniden kablo bağlantısı yapılmadan kolayca kurulabilir ve değiştirilebilir. EAGLE ve EAGLEHAWK kontrolörler pil veya hareketli parçalar kullanmaz, dolayısıyla bakım gerektirmez ve çevre dostudur.

ÇALIŞMA

EAGLE ve EAGLEHAWK kontrolörler farklı seçenekler sunarak esnek çalışma imkanı sunar:

 • Ağ çalışmasada kullanılabilen, entegre LCD HMI
 • Ağ çalışmasada kullanılabilen harici LCD HMI
 • Dokunmatik ekranlı HMI
 • HTML tarayıcı
 • CentraLine AX Denetleme Sistemi
 • Farklı dillerde operatör arabilirimleri

STANDARTLAR VE SERTİFİKASYONLAR

EAGLE/EAGLEHAWK, BTL tarafından listelenmiş ve BACnet Building Controller (B-BC) standardına uygun olduğu onaylanmıştır.

Detaylar