Integrated Building Management - Field Devices

Saha ekipmanlari

GEREKSİNİMLER

Herhangi bir tesisin enerji verimli işletimi, sensörler, vanalar ve aktüatörler gibi saha ekipmanlarının hassas ve güvenilir çalışmasına dayalıdır. Nesnelerin interneti etkin bir dünyada saha cihazları; bina yönetim sisteminin "fiziksel dünya" ile etkileşimini sağlar. Hassas sıcaklık, nem, hava kalitesi, basınç vb. ölçümü her kontrol stratejisi için temeli oluşturur.

Ayrıca hava ve sıvı akışını enerji verimli şekilde yönetmek için çok çeşitli vanalar ve aktüatörler gerekir.

Mükemmel entegrasyon için saha cihazlarının, genel kontrol platformuna kusursuz iletişim olanakları sağlamalıdır.

Detaylar

ÇÖZÜMLER

CentraLine çözümleri, eksiksiz Honeywell saha ekipmanlarını da kapsamaktadır. CentraLine kontrolörleri ve iş istas­yonlarıyla kullanımı test edilmiş ve onaylanmış saha ekipmanları binanızın kontrol stratejisinin hassas ve güvenilir ölçümünü ve işletimini sağlar.

Honeywell saha cihazları, tüm dünyada 150 milyondan fazla konutta ve 10 milyondan fazla ticari binada enerji tasarrufunu destekleyen en kapsamlı ve gelişmiş portföylerden biridir.

Detaylar
Integrated Building Management - Field Devices

ÜRÜNLER

SAHA EKİPMANLARI

STANDART SENSÖRLER

Sıcaklık, nem, hava kalitesi ve basınç ölçümü için hassas sensörler serisi. Kablosuz cihazlar, kurulum ve maliyet kolaylığı açısından avantajlar sunarken, alanları sık sık yeniden yapılandırma esnekliği de sağlar.

DUVAR MODÜLLERİ

TR42/CLCMTR42

TR42/CLCMTR42 (Sylk iletişimi, yalnızca LYNX ile kullanılır, entegre R.H. ve CO2 ile modeller mevcuttur)

DUVAR MODÜLLERİ

CLCM…

CLCM1T-CLCM6T, CLCM1H, CLCM6H, CLCM1C, CLCM4C (Analog çıkışlar) LCD ekranlı veya ekransız, entegre R.H., nem ve CO2 kontrollü modeller mevcuttur, PANTHER, SERVAL, LION ve FALCON ile birlikte kullanılır) duvar modülleri, sıcaklık ayarına, fan hızına ve kullanılma durumuna erişimin yanı sıra LCD ekranı ile oda sıcaklığını görüntüler. Sıcaklık ayar noktaları, kullanıcı veya konuk ayarlarını sınırlayacak şekilde tanımlanabilir.

SAHA EKİPMANLARI

VANALAR

DN150'ye kadar 2 yönlü ve 3 yönlü lineer vanalar da dahil olmak üzere, ideal kontrol vanaları; 220°C ve 40 bar'a kadar genişletilmiş sıcaklık ve basınç aralıklarına sahip birçok ortam için yüksek kaliteli malzemeden üretilmiştir.

SAHA EKİPMANLARI

BASINÇTAN BAĞIMSIZ KONTROL VANASI

Basınçtan bağımsız kontrol vanaları; hidronik balanslama, maksimum akışı sınırlaması ve aktüatörle akış kontrolü sağlar. Tüm işlevler tek bir tarafta bulunur ve vana herhangi bir yönde takılabilir. Vana, entegre SafeCon™ basınç testi bağlantılarıyla birlikte gelir ve minimum sızıntı IEC 60534-2-3 Sınıf IV derecelidir. -10°C ile 120°C sıcaklık aralığına, 25 bar basınç aralığına ve 400 kPa'ya kadar diferansiyel basınç aralığına sahip birçok ortam için yüksek kaliteli malzemeden üretilmiştir.

SAHA EKİPMANLARI

AKTÜATÖRLER

Honeywell damper aktuatörleri, havalandırma kanatları, havalandırma kapakları ve VAV birimleri için termik, lineer ve küresel aktüatörlerden direkt akuple aktüatörlere kadar geniş bir ürün yelpazesi sunar. Direkt akuple aktüatörler için seçenek olarak güvenli uygulamalara yönelik yay geri dönüş işlevi.

SAHA EKİPMANLARI

FREKANS KONVERTÖRLERİ

3,3 Amp'den 310 Amp'e kadar, IP21 ve IP54 versiyonlarında EN 61000-3-12 harmonik standardını karşılayan invertörler ürün portföyümüzde yer alır. Doğrudan CentraLine ağına bağlanabilen frekans konvertörleri, kolay kullanımları ile enerji tasarrufu sağlarlar.