Integrated Building Management - CCTV

CCTV

GEREKSİNİMLER

Görüntülü izleme (veya CCTV), bir binanın güvenlik stratejisinin temelini oluşturur: Video sistemleri, belirlenen alanlarda hareket olup olmadığını izinsiz giriş dedektörleri ile algılamakla kalmaz, bölgede kimin olduğunun ve ne yaptığının anlaşılmasına da yardımcı olur.

Dolayısıyla, görüntülü izleme, hırsızlık veya diğer yasa dışı davranışların belirlen­mesini, önlenmesini ve belgelenmesini sağlar ve kullanıcılara daha yüksek güvenlik algısı sunar. Özellikle de video kaydı olanağına sahip sistemler, suç faaliyetlerinin çözümlenmesinde kanıtlanmış performansa sahiptir

Detaylar

ÇÖZÜMLER

CentraLine’ın BMS sistemi; Honeywell (RapidEye, MaxPro), Axis, Dedicated­Micros ve Milestone çözümleri de dahil olmak üzere, önde gelen CCTV sistemlerinin entegrasyonuna olanak sağlar. CCTV sistemlerinin entegras­yonuyla sistemin bir ya da birden çok işlevi desteklenebilir:

  • Taşıma, yan yatırma, yakınlaştırma gibi kamera kontrolleri; yangın algılama sisteminde bir yangın algılandığında ya da bir bölgede izinsiz giriş alarmı verildiğinde; bölgeye otomatik olarak kamerayı yönlendirmek için kullanılabilir. Kamera hareketlerine dayalı yangın dedektörü, itfaiye ekiplerinin binaya girmeden önce söz konusu yangın türü için doğru mücadele stratejisini hazırlamasını sağlar.
  • BMS ekranı üzerinden Live Video Camera erişimi, bina operatörlerinin tek kullanıcı arabirimiyle tesisi yönetmesine olanak sağlar.
  • Olay algılama: CentraLine BMS sisteminde uyarı tetikleyebilen otomatik hareket algılama; hareket algıladığında, aydınlatma veya HVAC sistemleri etkinleştirilebilir.
  • Kritik durumları belgelemek için talep üzerine etkinleştirilebilen, kaydetme, duraklatma veya kayıttan yürütme gibi dijital video kaydedici işlevleri yönetilebilir.
Detaylar
CCTV

ÜRÜNLER

CCTV

Honeywell Rapid Eye Hybrid HD

CCTV

Honeywell MAXPRO VMS

CCTV

Axis Cameras