Integrated Building Management - Supervision

DENETLEME SİSTEMİ

GEREKSİNİMLER

Modern tesisler, binanın belirli unsurlarını yöneten, kontrol eden veya izleyen çok çeşitli teknik sistemler içerir. Bu tür alt sistemler:

  • Konfor kontrolü (sıcaklık, nem ve/veya hava kalitesi kontrolü)
  • Aydınlatma ve gölgelendirme kontrolü
  • İzinsiz giriş algılama
  • CCTV – Görüntülü izleme
  • Korumalı bina alanlarına erişim kontrolü
  •  Yangın ve duman kontrolüdür.

Birleşik bir denetleme sistemi platformu aracılığıyla tüm bu alt sistemlere erişmek için tutarlı bir görünüm olması, bina yönetiminin karmaşıklığının azalmasına yardımcı olarak işletim hatalarını ortadan kaldırır. Bina operatörlerinin eğitim süreleri de büyük ölçüde azaltılır.

Denetleme sistemleri yalnızca kontrol odasındaki sabit bir denetleme sistemi yazılımından daha fazlasını sağlamalıdır. Operatörler, kontrol odası dışında çalışırken de mobil cihazlarla sisteme ulaşabilmelidir.

Kritik ortamlarda denetleme sistemi, donanım arızaları oluşsa bile minimum sistem aksama süresiyle sürekli çalışmayı sağlamalıdır. Sonuç olarak, sürekli yenilikçilik talep edilen bir pazarda, çalıştırılan kurulum değiştirilmeden yeni veriyolu protokollerinin (tescilli protokoller dahil) esnek olarak eklenebilmesi ve eski sistemlerin de desteklenmesi kritik önem taşır. Bu işlevler, geçmiş yatırımları korur ve sistemi gelecekteki genişletmeler için elverişli hale getirir.

Detaylar

ÇÖZÜMLER

CentraLine ARENA denetleme sistemi, dünya lideri Niagara entegrasyon platformunu temel alır. Bu platform, çeşitli veriyolu protokolleri aracılığıyla bir binadaki tüm tedarikçi ürünlerinin entegrasyonunu desteklemek için tasarlanmıştır. Denetleme sistemi entegrasyon için, BACnet, LONWORKS, OPC, SNMP, Modbus, M-Bus, KNX ve ObiX gibi standart protokolleri işleyebilir. Ayrıca Honeywell Esser ve Notifier yangın panellerinin yanı sıra Honeywell Galaxy ve ProWatch gibi izinsiz giriş algılama ve erişim kontrolü sistemleri ile entegrasyonu da destekler. Honeywell Maxpro, RapidEye, Milestone, Dedicated Micros ve Axis gibi farklı tedarikçilere ait CCTV sistemleri sorunsuz şekilde entegre edilir. OPC bağlantısı, genellikle endüstriyel sistemlerde kullanılanlar da dahil, farklı protokollerin sorunsuz entegrasyonunu sağlar. Ayrı teknik alt sistemler arasında benzersiz bağlantı ve kullanıcı arabirimlerinin uyumluluğu, bina operatörü için mükemmel kullanım kolaylığı ve binadaki tüm kullanıcılar için en yüksek hizmet verimliliğini sağlar.

ARENA denetleme sistemi yazılım mimarisi, modüler bağlantı genişletmesini destekleyerek henüz desteklenmeyen protokollerin entegrasyonuna olanak sağlar. Bu, çözümün son derece esnek ve revizyon taleplerini karşılamaya hazır olmasını sağlar ve yatırımları korur.

Denetleme sistemi, CBUS protokolü aracılığıyla Honeywell'in eski kurulumlarının entegrasyonunu destekleyerek kurulu sistemlerini sorunsuz şekilde açık, web tabanlı çözümlere geçirme yolu sağlar.

Denetleme sistemi yazılımı tamamen web tabanlıdır; dolayısıyla tarayıcı işlemi için uygundur. HTML5 yazılımı ile "mobil web sayfaları" bağlantılı sistemler, tablet veya akıllı telefon gibi mobil cihazlardan uzaktan çalıştırılabilir. Alarmlar iletilebilir, tesislerin grafiksel temsili görüntülenebilir ve zamanlamalar ve noktalar geçersiz kılınabilir. Raporlar ve eğilimler şeffaflaştırılmış olup modern enerji yönetimi araçlarına her yerden erişim sağlanabilir.

Siber saldırılara karşı sistemi korumak için şifrelenmiş bağlantılar gibi gelişmiş güvenlik özellikleri desteklenir.

CentraLine denetleme sistemi yazılımını, birincil denetleme sisteminin arızalanması durumunda yedek bir sistemin otomatik olarak çalışmayı devraldığı tamamen yedekli bir düzende çalıştırmak da mümkündür.

Detaylar
Supervison

ÜRÜNLER

DENETLEME SİSTEMİ

ARENA

ARENA, HVAC sistemleri ve HVAC dışındaki sistemler için web tabanlı bir denetleme sistemidir (örn. Aydınlatma, Gölgelendirme, Güvenlik vb.). BACnet, LONWORKS, OPC, Modbus, M-Bus, KNX, SNMP vb. gibi standartlara dayalı açık sistemler doğrudan denetleme sistemine entegre edilebilir.