Integrated Building Management - Plant Control

ŘÍDÍCÍ A INTEGRAČNÍ SYSTÉMY

POTŘEBY

V době rostoucích cen energií je třeba věnovat více pozornosti optimalizaci energetických nákladů budov. Největšími spotřebiteli energie v budovách, které odpovídají za téměř 50 % celkového účtu za energie, jsou zařízení HVAC (například vzduchotechnické jednotky, zdroje tepla či chladicí zařízení).

V dnešních heterogenních systémech od různých prodejců se efektivní provoz budov netýká jen regulace zařízení HVAC: je třeba také zajistit integraci spotřebičů 3. stran, které mají vlastní regulátory – například chladicí zařízení, bojlery, výtahy nebo eskalátory.

Provozní náklady je možné výrazně snížit pouze tehdy, když jsou všechny spotřebiče a součásti budovy regulovány společně podle celkové strategie pro řízení budovy.

Taková strategie umožňuje snadné monitorování a provoz všech systémů v budově bez ohledu na jejich výrobce. Díky tomu mohou podniky fungovat udržitelnějším a nákladově efektivnějším způsobem.

Čtěte více

ŘEŠENÍ

Značka CentraLine nabízí kompletní řadu regulátorů zařízení HVAC, které optimalizují spotřebu energie a životnost výtopen, chladicích zařízení a vzduchotechniky. Rozsáhlé aplikační knihovny pro vytápění, ventilaci, klimatizaci a chlazení obsahují předem testované a vysoce efektivní algoritmy, se kterými lze prokazatelně dosáhnout až 30% energetických úspor.

Značka CentraLine také nabízí chytrá vestavěná integrační zařízení, která transparentně zajišťují integraci spotřebičů 3. stran do celkové strategie pro řízení budovy a která lze souběžně použít pro regulaci zařízení HVAC.

Obě řešení (regulátory zařízení HVAC a integrační zařízení) mají plnou podporu otevřených protokolů a umožňují snadné grafické programování energeticky úsporných strategií pro řízení. Díky nim získáte všechny potřebné informace o spotřebě energie v budově za podpory měřičů s technologiemi Modbus, M-BUS, LONWORKS nebo s pulzními čítači. Budete mít také přímý přístup k webu, i když nepoužijete systém sledování.

Základem efektivní regulace zařízení HVAC jsou inteligentní periferní zařízení, například VFD, měřiče energie, senzory, ventily a pohony.

Čtěte více
Plant Control

PRODUKTY

ŘÍDÍCÍ REGULÁTOR HVAC

EAGLE

Regulátor zařízení HVAC s BACnet (IP a MSTP) včetně certifikace B-BC. Podpora technologií Modbus, M-BUS a LONWORKS FTT-10 A

ŘÍDICÍ REGULÁTOR HVAC

EAGLEHAWK

Integrovaný regulátor pro budovy s funkcemi BACnet (IP a MSTP) včetně certifikace B-BC, LONWORKS (FTT-10A a IP), Modbus, MBus, DALI, KNX, EnOcean. Umožňuje integraci osvětlení, stínění a jiných funkcí v budově..

CHYTRÁ INTEGRACE

HAWK

Chytrá integrační platforma s funkcemi BACnet (IP a MSTP) včetně certifikace B-BC, LONWORKS (FTT-10A a IP), Modbus, MBus, DALI, KNX, EnOcean, integrace CCTV, řízení bezpečnosti a protipožární ochrany.

VSTUPNĚ VÝSTUPNÍ (I/O) MODULY

Panelový vstup/výstup

PanelBus vstupně/výstupní moduly (CLIOP) – Distribuované rozšiřitelné řešení vstupů a výstupů pro regulátory HVAC, volitelně také s manuálním ovládáním funkcí nezávisle na CPU.

Distributed I/O

LON I/O

LONWorks vstupně/výstupní moduly (CLIOL) – Distribuované rozšiřitelné řešení vstupů a výstupů pro regulátory HVAC a další zařízení, volitelně také s manuálním ovládáním nezávisle na CPU.

VYBRANÉ PERIFERNÍ PŘÍSTROJE – frekvenční měniče

Fr. měniče

Měniče, VFD pro šetření energií prostřednictvím proměnného řízení rychlosti zařízení s motory (například ventilátorů nebo velkých čerpadel).

DALŠÍ POPIS

APLIKAČNÍ KNIHOVNA

Rozsáhlá knihovna regulačních aplikací pro vytápění, chlazení a ventilaci zajišťuje výrazné zkrácení doby technické údržby a až 30% energetické úspory díky špičkovým regulačním algoritmům. Předem testované algoritmy výrazně snižují pravděpodobnost výskytu jednotlivých chyb v programování. Díky tomu se jedná o řešení ve vynikající kvalitě. Standardizace, kterou s sebou používání ovládací knihovny přináší, eliminuje částečně potřebu údržby, protože všechna zařízení pracují podle stejného vzoru.  ^

KONCEPCE I/O

Jedinečné funkce zajišťují bezkonkurenční spolehlivost:

 • LED alarmů umožňují individuální výběr barvy.
 • Uživatelsky definovaná bezpečnostní poloha udržuje zařízení v určeném stavu i při výpadku sběrnice.
 • Ruční přepínače umožňují potlačení výstupních bodů i při výpadku CPU.
 • Při zapojení v kruhové topologii mohou panelové vstupy a výstupy dále komunikovat i při fyzické poruše sběrnice.
 • Výměna panelových vstupů a výstupů je možná i bez přepojování a bez nutnosti nového uvedení do provozu pomocí softwarového nástroje.

 

 

INSTALACE A ÚDRŽBA

Regulátory EAGLE a EAGELHAWK je možné namontovat na dvířka skříněk, DIN lišty nebo přímo na stěnu. Jejich tvar umožňuje i instalaci do levnějších pojistkových skříní. Instalaci usnadňují moduly I/O složené ze 2 částí: Zásuvka umožňuje snadné, rychlé a spolehlivé zapojení pomocí nástrčných svorek. Elektronický modul je zásuvný, a lze jej tedy snadno nainstalovat i vyměnit bez přepojování zásuvek. Zařízení EAGLE a EAGLEHAWK neobsahují žádné baterie nebo pohyblivé součásti. Proto jsou bezúdržbové a ekologicky šetrné.

PROVOZ

Regulátory EAGLE a EAGLEHAWK jsou flexibilní a nabízejí několik možností provozu:

 • Integrované LCD HMI, které lze použít také při výpadku sítě
 • Externí LCD HMI, které je možné použít i při výpadku sítě
 • Dotykové HMI
 • HTML prohlížeč
 • Systém dohledu CentraLine AX
 • Všechna rozhraní jsou dostupná v různých místních jazycích

NORMY A CERTIFIKACE

Zařízení EAGLE a EAGLEHAWK jsou na seznamu BTL a mají certifikaci plnění normy BACnet Building Controller (B-BC).

Čtěte více