Integrated Building Management - Field Devices

POLNÍ INSTRUMENTACE

POŽADAVKY

Základem energeticky úsporného provozu každé budovy je přesný a spolehlivý provoz periferních zařízení, například snímačů, ventilů a pohonů. Ve světě s IoT zajišťují tyto měřící a akční členy interakce řídicího systému budovy s „fyzickým světem“. Pro strategii řízení jsou důležitá přesná měření teploty, vlhkosti, kvality vzduchu či tlaku, informace o obsazenosti a mnoho dalších faktorů. 

Kromě toho je nutné co nejefektivnějším způsobem řídit proudění vzduchu i kapalin pomocí různých ventilů a pohonů.

Periferní zařízení tedy musí umožňovat bezproblémovou komunikaci s řídicí platformou.

Čtěte více

ŘEŠENÍ

Značka CentraLine nabízí kompletní řadu periferních zařízení společnosti Honeywell. Přístroje jsou testovány a schvalovány pro používání s regulátory a pracovními stanicemi CentraLine, aby mohly zajistit přesné a spolehlivé měření a ovládání veličin systémem pro řízení budovy.

Portfolio periferních zařízení společnosti Honeywell je jedno z nejúplnějších a nejpokročilejších a pomáhá šetřit energii ve více než 150 milionech domácností a 10 milionech budov na celém světě.

Čtěte více
Integrated Building Management - Field Devices

VÝROBKY

POLNÍ INSTRUMENTACE

STANDARDNÍ SNÍMAČE

K dispozici je řada přesných snímačů pro měření teploty, vlhkosti, kvality vzduchu a tlaku. Bezdrátová zařízení jsou velmi výhodná díky jednoduchosti instalace a nízkým nákladům a také své flexibilitě při častých změnách konfigurace.

POLNÍ INSTRUMENTACE

TR42/CLCMTR42

TR42/CLCMTR42 (komunikační sběrnice Sylk – používají se pouze s IRC regulátory LYNX, dostupné verze s integrovaným měřením vlhkosti a CO2)

NÁSTĚNNÉ MODULY

CLCM…

CLCM1T-CLCM6T, CLCM1H, CLCM6H, CLCM1C, CLCM4C (analogové výstupy s displejem nebo bez, dostupné modely s integrovaným měřením vlhkosti a CO2, používají se například s regulátory SERVAL, PANTHER a LION)
Nástěnné moduly umožňují nastavení požadované teploty, rychlosti ventilátoru a stavu obsazení místnosti, a na modelech s displejem zobrazují prostorovou teplotu. Rozsah nastavení požadované teploty je možné upravit podle počtu osob v budově.

POLNÍ INSTRUMENTACE

VENTILY

Přesné regulační ventily včetně 2-cestných a 3-cestných zdvihových ventilů s velikostmi až do DN150. Vyrábějí se z vysoce kvalitních materiálů pro několik druhů médií, široké rozsahy teplot (až do 220°C) a jmenovitých tlaků (až do 40 bar).

POLNÍ INSTRUMENTACE

TLAKOVĚ NEZÁVISLÉ REGULAČNÍ VENTILY

Ventily pro automatické vyvažování a regulaci umožňují dosažení hydraulické rovnováhy s omezením maximálního průtoku a řízení průtoku pomocí pohonné jednotky. Všechny funkce jsou umístěny na jedné straně a ventil je možné namontovat v libovolné poloze. Ventily mají integrované měřící porty SafeConTM pro měření tlaku, a minimální netěsnost má hodnocení IEC 60534-2-3 třídy IV. Vyrábějí se z vysoce kvalitních materiálů pro několik druhů médií s rozsahy teplot od -10°C do 120°C, v tlakové třídě PN25, s rozsahem tlakové diference až do 400 kPa.

POLNÍ INSTRUMENTACE

POHONNÉ JEDNOTKY

Ucelená řada pohonných jednotek od termopohonů, přes lineární a rotační pohony ventilů, až po pohony pro vzduchotechnické klapky, větrací klapky, mřížky a jednotky VAV. Pro klapkové pohony jsou volitelně dostupné verze s vratnou pružinou pro zajištění bezpečnosti.

POLNÍ INSTRUMENTACE

FREKVENČNÍ MĚNIČE

Výkonové řady od 3,3 A až do 310 A. Měniče jsou k dispozici v krytí IP21 a IP54 a splňují nejnovější normu pro harmonické proudy EN 61000-3-12. S využitím nejnovějších technologií se pohony připojují přímo na sběrnice CentraLine, snadno se používají a zajišťují výrazné úspory energie.