Integrated Building Management - Room Control

Individuální regulace místností

POŽADAVKY

Účelem individuální regulace místností je zajištění příjemného prostředí pro obyvatele budovy, a to s minimální spotřebou energie. Při zajišťování kvalitního prostředí nejde jen o regulaci teploty. V závislosti na potřebách budovy může jít o úpravu kvality nebo vlhkosti vzduchu, udržování potřebného množství světla, ochranu před oslněním či ochranu soukromí nebo i nastavení různých barev světla podle způsobu využití místnosti. Klíčem k minimalizaci spotřeby energie je regulace podmínek v místnosti podle aktuálních požadavků tak, aby nedocházelo k nadměrné spotřebě energie na vytápění, chlazení a osvětlení.

Přitom je třeba reagovat na to, jak je místnost obsazena, a lze také aktivně ovládat rolety a žaluzie.

Dalším zásadním faktorem je jednoduchost používání. Lidé vyžadují jednotné a snadno pochopitelné uživatelské rozhraní pro celou místnost, ne několik různých systémů pro jednotlivá zařízení. Také je důležité zajistit příjemný a harmonický design místnosti. Počet snímačů a ovladačů musí tedy být co nejmenší, a tyto prvky by měly do stylu místnosti zapadat.

Čtěte více

ŘEŠENÍ

Značka CentraLine nabízí kompletní sadu konfigurovatelných regulátorů IRC pro mnoho typů technologií HVAC (např. fancoilové jednotky, stropní chlazení, teplovodní vytápění nebo VAV boxy). Patří sem řešení pro ovládání teploty, osvětlení, rolet a žaluzií. Zákazníkům se speciálními požadavky značka CentraLine nabízí také širokou řadu volně programovatelných IRC regulátorů, které vyhoví požadavkům jakékoliv konfigurace.

Luxusním hotelům CentraLine ochotně poskytne špičkové řešení INNCOM pro hotelové pokoje, které je zaměřeno na ovládání teploty s integrovanou regulací osvětlení, a to speciálně pro exkluzivní segment hotelového trhu.

A konečně – řešení Honeywell EasyClickPro pro bezdrátovou regulaci osvětlení a rolet je skvělou volbou při dovybavování. Snadno může nahradit běžná zařízení elektronickými regulátory osvětlení a rolet.

 Jejich bezbateriové přepínače je možné nainstalovat na jakákoli vhodná místa – není zapotřebí přívodních kabelů. Na rozdíl od podobných zařízení 3. stran jsou bezdrátová řešení EasyClickPro od základu konstruována pro integraci do systémů CentraLine BMS.

Všechny výše uvedené regulátory jsou propojeny v síti, což je základem pro řízení technologických uzlů na základě poptávky. Spotřeba energie je tedy optimalizována tak, že si IRC regulátory vyžádají od regulátorů technologických uzlů pouze takové množství energie, které je nutné pro udržení příjemného prostředí v místnosti.

Pomocí chytré vestavěné integrační platformy CentraLine HAWK nebo EAGLEHAWK lze regulaci místností snadno rozšířit o řízení osvětlení a rolet pomocí bezdrátového protokolu EnOcean, či zařízení komunikujících po sběrnicích KNX nebo DALI. V hotelových aplikacích může zařízení HAWK také komunikovat s rezervačním systémem pomocí protokolu Fidelio, což šetří energii ve volných pokojích.

Čtěte více
Room Control

Products

INDIVIDUÁLNÍ REGULACE MÍSTNOSTÍ

SERVAL

Konfigurovatelný IRC regulátor s funkcemi pro FCU jednotky, teplovodní vytápění a stropní chlazení. Sběrnice LONWORKS FTT-10A pro integraci do sítě CentraLine. Certifikace Eubac.

INDIVIDUÁLNÍ REGULACE MÍSTNOSTÍ

Excel 12

Konfigurovatelný IRC regulátor s funkcemi pro FCU jednotky, teplovodní vytápění, stropní chlazení a ovládání osvětlení a rolet. Sběrnice LONWORKS FTT-10A pro integraci do sítě CentraLine. Certifikace Eubac.

INDIVIDUÁLNÍ REGULACE MÍSTNOSTÍ

MERLIN

Konfigurovatelný IRC regulátor s funkcemi pro FCU jednotky, teplovodní vytápění a stropní chlazení.  Rychlé uvedení do provozu díky automatickému přidělování MAC adres, servisní tlačítko a snadné nastavení prostřednictvím mobilní aplikace pro Android – RoomUp.
Komunikace po BACnet MS/TP pro integraci do sítě CentraLine. Certifikace BTL.

INDIVIDUÁLNÍ REGULACE MÍSTNOSTÍ

LYNX

Volně programovatelný IRC regulátor s funkcemi pro FCU jednotky, teplovodní vytápění, stropní chlazení, VAV boxy a jiné aplikace. Možnost výběru sběrnice LONWORKS FTT-10A nebo BACnet MS/TP pro integraci do sítě CentraLine.

HOTELOVÉ POKOJE

INNCOM

Systém pro řízení pokojů v luxusních hotelech. Možnost výběru integrace do sítě CentraLine: pomocí bezdrátové brány nebo serverového rozhraní BACnet TCP/IP.

BEZDRÁTOVÉ OSVĚTLENÍ A STÍNĚNÍ

EasyClickPro

Bezdrátový a bezbateriový systém pro ovládání osvětlení, rolet a prostorové teploty, založený na předním tržním standardu EnOcean. Energeticky úsporný, bezúdržbový, rozšířitelný a flexibilní v situacích, kdy dochází ke změnám využití prostoru.

INTEGRACE OSVĚTLENÍ A STÍNĚNÍ

HAWK

Chytrá integrační platforma s funkcemi BACnet (IP a MS/TP) včetně certifikace B-BC, LONWORKS (FTT-10A a IP), Modbus, MBus, DALI, KNX, EnOcean, integrace CCTV, zabezpečovacích systémů a požární signalizace.

REGULÁTOR HVAC

EAGLEHAWK

Regulátor a integrátor pro budovy s komunikací BACnet IP a BACnet MS/TP (certifikace B-BC), LONWORKS (FTT-10A a IP), Modbus, MBus, DALI, KNX, EnOcean. Umožňuje integraci osvětlení, stínění a dalších subsystémů v budově.

NÁSTĚNNÉ MODULY

TR42/CLCMTR42

TR42/CLCMTR42 (komunikační sběrnice Sylk – používají se pouze s IRC regulátory LYNX, dostupné verze s integrovaným měřením vlhkosti a CO2)

NÁSTĚNNÉ MODULY

CLCM…

CLCM1T-CLCM6T, CLCM1H, CLCM6H, CLCM1C, CLCM4C (analogové výstupy s displejem nebo bez, dostupné modely s integrovaným měřením vlhkosti a CO2, používají se například s regulátory SERVAL, PANTHER a LION)

Nástěnné moduly umožňují nastavení požadované teploty, rychlosti ventilátoru a stavu obsazení místnosti, a na modelech s displejem zobrazují prostorovou teplotu. Rozsah nastavení požadované teploty je možné upravit podle počtu osob v budově.

INFORMACE

REGULACE SPOTŘEBY ENERGIE V HOTELOVÉM PROVOZU

Pokud se místnosti, kde se často mění míra využití, regulují podle aktuálního obsazení, je možné ušetřit velké množství energie. Hotelové pokoje jsou dobrým příkladem. Není důvod udržovat v pokoji komfortní podmínky, když je prázdný. Řešení CentraLine pro pokoje je možné integrovat se systémy pro řízení hotelů pomocí ovladače Fidelio. Díky tomuto propojení systém BMS ví, které pokoje jsou pronajaté. Podle informací o tom, zda je pokoj pronajatý a zda se v něm někdo nachází může systém BMS následně upravit podmínky pro nulovou spotřebu energie IRC regulátorem:

  • Když není pokoj pronajatý, může se teplota významně odchylovat od nastavené hodnoty. Vytápění nebo chlazení se aktivuje pouze v případě, že se teplota dostane na kritickou úroveň.


  • Pokud je pokoj pronajatý, ale není obsazen, omezí se odchylka teploty uvedením pokoje do pohotovostního stavu. Tím se zajistí, aby bylo pokoj možné rychle uvést do komfortních podmínek, když do něj host vejde. V neobsazených pokojích je také možné automaticky vypínat světla, aby se neplýtvalo energií, když hosté zapomenou zhasnout.
  • Pokud je pokoj pronajatý a obsazený, teplota je řízena s minimální odchylkou od požadované hodnoty, aby měl host maximální pohodlí.

Díky architektuře systému založeného na momentální poptávce se tak řešením CentraLine spotřebuje pouze minimální množství energie nutné k udržování potřebné teploty. Tím jsou vytvářeny výrazné energetické úspory.

Čtěte více