Integrated Building Management - Security

Zabezpečení a řízení přístupu (EPS)

Potřeby

Bezpečnost obyvatel budovy a zabezpečení klíčových oblastí má zásadní význam. Při řešení zabezpečení je třeba brát ohled na následující aspekty (podle toho, o jakou budovu jde):

 • Řízení přístupu: Jedná se o řízení přístupu jednotlivců do určitých částí budovy. Přístup získají jen ti, kdo mají na příslušnou dobu oprávnění.


 • Detekce vniknutí: Neoprávněná vniknutí do budovy se detekují a dané události se hlásí příslušným orgánům.
 • CCTV: Sledováním vnitřního nebo vnějšího prostředí budovy je možné zjišťovat neoprávněná vniknutí nebo krádeže.


  Čtěte více

  Řešení

  Systémy ProWatch a Galaxy, které nabízí společnost Honeywell, představují špičková řešení pro řízení přístupu a detekci vniknutí. Obě tato řešení (stejně jako další nabízená řešení pro zabezpečení) obsahují rozhraní s otevřeným protokolem (například oBIX, BACnet, LON nebo ModBus) a je možné je integrovat do systému CentraLine BMS. Provozovatel budovy díky tomu má k dispozici různé další užitečné funkce:

  • Monitorování alarmů při vniknutí a stavu oblasti v rámci běžného sledování BMS. To velmi usnadňuje monitorování různých systémů nainstalovaných v budově díky jedinému rozhraní a zajišťuje skvělý přehled o celkovém stavu budovy.
  • Monitorování stavu dveří v systému řízení přístupu.

   

   

   • Automatické nebo ruční ovládání dveří v systému řízení přístupu. Toho lze využít například k otevření dveří, které vedou do oblasti, ve které byl zjištěn požár.
   • Zjišťování, zda je daná oblast obsazená nebo prázdná (nebo dokonce kolika lidmi je obsazená), za účelem automatického ovládání HVAC. To znamená, že určitá zóna se bude vyhřívat nebo chladit jen v případě, že do ní někdo vstoupí s přístupovým oprávněním. Až se daná oblast zcela vyprázdní, systémy se mohou vypnout, aby šetřily energii.
   • Monitorování CCTV kamer a videorekordérů v síti pomocí systému BMS.  Ruční nebo automatický provoz CCTV kamer a síťových videorekordérů pomocí systému BMS.  Toho lze využít například k nasměrování kamery do oblasti, ve které byl zjištěn požár.


   Čtěte více
   Security Management

   Produkty

   SPRÁVA ZABEZPEČENÍ

   Pro-Watch Professional Edition

   Kompletní sada bezpečnostních funkcí s dalšími možnostmi pro středně velké organizace s až 64 dveřmi nebo pro organizace vyžadující integrované procesy či funkce pro dodržování právních předpisů (požadavky NBÚ apod.).

   SPRÁVA ZABEZPEČENÍ

   Pro-Watch Corporate Edition

   Kompletní řešení pro zabezpečení větších organizací a areálů. Díky dalším dostupným možnostem je tato verze optimální pro organizace, které pro svůj bezpečnostní systém vyžadují plány k zajištění integrity.

   SPRÁVA ZABEZPEČENÍ

   Řada Galaxy Dimension (GD48, GD96, GD520)

   Série ovládacích panelů pro až 520 senzorů a 32 nezávislých oblastí.

   SYSTÉM DOHLEDU

   ARENA AX

   ARENA AX je webový systém dohledu pro systémy HVAC i jiné (například osvětlení, stínění, bezpečnost, ochrana zdraví a podobně). Se systémem je možné integrovat otevřené systémy založené na normách, jako je BACnet, LONWORKS, OPC, Modbus, M-Bus, KNX, SNMP a další.